1- Kullanıcı dostu bir kullanım kılavuzu var mı?

IP kameraların en önemli özelliği ve avantajı teknik destek gerekmeksizin maksimum 5 dakikada kurulabilmesidir. Bunun için de en büyük yardımcı her seviyedeki kullanıcıya hitap eden detaylı kullanım kılavuzudur.

Alacağınız ürüne karar vermeden önce markanın sitesine girip kullanım kılavuzunu online veya indirerek inceleyiniz. Örneğin;

Türkçe mi? Kaç sayfa? Açıklamalar detaylı mı? Gibi sorulara cevap aranabilir.

2- Kullanıcı dostu uygulamaları var mı?

IP kameralarınızı görüntüleyeceğiniz ve farklı fonksiyonlarını kullanacağınız uygulamaların Türkçe ve menülerin kullanıcı dostu olması son derece önemli.

Ayrıca IP kameranın Windows, Android, iOS ve Web Browser üzerinden kullanabileceğiniz 4 farklı uygulaması bulunduğundan da emin olunuz.

Ürünü satın almadan önce markanın sitesinden uygulamalara ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

3- İhtiyaç halinde ulaşılabilir bir teknik servis birimi var mı?

Birçok teknoloji ürününde olduğu gibi IP kameralarda da ihtiyaç halinde asla ulaşılamayan bir markayı tercih edebilirsiniz. Rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir teknik servis biriminin bulunduğundan emin olunuz.

4- Markanın sitesinde ürününüze ait yeterli bilgilendirme ve ilerde karşılaşabileceğiniz sorulara ilişkin cevaplar mevcut mu?

IP kameranızı satın almadan önce mutlaka markanın kendi sitesini ziyaret ediniz. Bu ziyaret size marka ve satın alacağınız ürün hakkında çok fazla ipucu verecektir.

Tüm IP kameralar hakkında genel bilgilendirmelerden ziyade her bir model için ayrı bilgilendirme ve sık sorulan sorular sayfalarının olup olmadığı kontrol edilebilir.

5- Üründen memnun kalmaz isem sorunsuz iade edebilir miyim?

Aldığınız kamera beklentilerinizi karşılamayabilir veya üründen memnun kalmayabilirsiniz. Size ürünü iade etme özgürlüğünü yalnızca kutuyu açana kadar tanıyan bir marka yerine, ürünü kullanıp denemeniz için bir süre veren, ardından memnun kalmazsanız iade etme özgürlüğü tanıyan bir firmayı tercih edin. Bu aynı zamanda markanın ürününe güvendiğini ve ürünün daima arkasında olduğunu gösterir.